Батьківські збори є необхідним атрибутом ліцейного життя
Як зробити їх цікавими і продуктивними? Вони можуть виявитися особливо корисними починаючому класному керівникові.
- Для проведення батьківських зборів виберіть найбільш сприятливий день і час, постарайтеся, щоб на цей час ні у вас, ні в батьків ваших учнів не було заплановано ніяких важливих справ.
- Визначите одну найбільш важливу проблему, що стосується учнів вашої групи, і на її обговоренні побудуйте розмову з батьками.
- Особливу увагу зверніть на розміщення батьків у кабінеті. Наприклад, можна розставити столи й стільці по колу, щоб всі учасники батьківських зборів добре бачили й чули один одного.
- Підготуйте візитки з іменами батьків, особливо в тому випадку, якщо вони ще недостатньо добре знають один одного.
- Разом з батьками придумайте правила для учасників зборів. Наприклад: знімати верхній одяг обов'язково; не допускається мовчання під час обговорення проблеми; відкидаючи пропозицію (думку), необхідно вносити зустрічну; називати один одного по імені та по батькові або тільки по імені й т.д.
- Бережіть час людей, запрошених на збори. Із цією метою встановіть регламент і суворо стежте за його дотриманням.
- У ході зборів використовуйте ігри й групові форми організації взаємодії батьків.
- Зробіть спілкування на зборах невимушеним і відвертим - може допомогти чашка чаю.
- Під час обговорення проблемних питань опирайтеся на життєвий і педагогічний досвід найбільш авторитетних батьків, на думку членів батьківського комітету й ради ліцею.
- Прагніть до того, щоб на зборах були прийняті конкретні рішення.
Правила поведінки класного керівника на батьківських зборах
- Педагогові необхідно зняти власну напругу й тривогу перед зустріччю з батьками.
- За допомогою мови, інтонації, жестів й інших засобів дайте батькам відчути вашу повагу й увагу до них.
- Постарайтеся зрозуміти батьків; правильно визначити проблеми, що хвилюють їх найбільш. Переконайте їх у тому, що в ліцеї й родини одні проблеми, одні завдання, одні діти.
- Розмовляти з батьками треба спокійно й доброзичливо. Важливо, щоб батьки всіх учнів - і благополучних, і дітей групи ризику - пішли зі зборів з вірою у свою дитину.
- Результатом вашої спільної роботи на батьківських зборах повинна стати впевненість батьків у тому, що у вихованні дітей вони завжди можуть розраховувати на Вашу підтримку й допомогу інших педагогів закладу.
Про роботу з батьками
- Поважайте роль батьків.
- Заохочуйте участь.
- Застосовуйте різні види, форми та стратегії для залучення батьків — будьте творчими та гнучкими.
- Порозмовляйте з батьками про взаємні очікування.
- Будьте терплячими.
- Зосередьте увагу на сильних сторонах сім'ї й дитини та давайте позитивні відгуки. Підтримуйте контакти. Виражайте своє задоволення. Намагайтеся залучити цілу сім'ю. Організовуйте збори так, щоби батьки могли їх відвідати. Дотримуйтесь конфіденційності. Учіть співпрацювати.
- Організовуйте співпрацю батьків з батьками. Проводьте спільні культурні заходи.
- Отже, успішній адаптації учнів груп І курсу до навчання в ліцеї сприятимуть цілеспрямована координація дій педагогічних працівників, їхній професіоналізм і досвідченість.
|